Něco o nás

O nás


Práce s dřevem nás baví. 

Jsme truhlářská firma z Votic u Benešova, provádíme veškeré interierové a exteriérové práce, specializujeme se na výrobu saun!

Saunujte se s námi!!!
Výroba sudových a finských saun.
Zakázková výroba, možnost jakékoliv konfigurace na přání zákazníka.
Volba dřeva, rozměrů, typů kamen, dveří, barvy, střešní krytiny a doplňků.
Komplexní řešení od výroby až po dopravu s možností složení přímo u zákazníka. 


Co je vlastně FINSKÁ SAUNA:


Finská sauna

Představuje ji kabina vyrobená z odolného dřeva uvnitř s elektrickými kamny nebo kamny na dřevo, které fungují na bázi tělesa s přímým vytápěním a někdy navíc vybavené zvlhčovačem vzduchu. Součástí saunových kamen jsou kameny, které se polévají vodou. Slouží jako akumulační medium pro tepelnou energii. Poléváním kamenů vodou se zvyšuje vlhkost v sauně. Nechybí dřevěná lehátka zabudovaná v různých výškách, rohože, teploměr s vlhkoměrem a saunová světla s krytem a někdy další doplňky.

Tělo reaguje na vysokou teplotu roztažením krevních cév v kůži (po saunování je někdy vidět zarudnutí kůže) a vylučováním potu. Tep krve se zvýší asi o 50 procent, zvýšený krevní tlak zásobuje potní kapiláry dostatkem materiálu a rozděluje teplo z kůže dovnitř těla. Vzhledem ke krevnímu tlaku způsobí změny krevního oběhu určitou úpravu nejprve na vyšší nebo nižší hodnotu. Ve fázi ochlazení se mají zvýšené teploty těla snížit opět na původní hodnoty. Přitom se znovu zvyšuje obsah kyslíku v krvi. V důsledku střídání studené koupele na kůži a teplého - saunováním se urychluje obnovení pružnosti cév v kůži. Když se pociťuje působení tepla fyzicky a psychicky jako uvolnění, pak aplikace ochlazení způsobí pocit osvěžení a vytvoří ve vegetativním nervovém systému a v důležitých nervových orgánech výkonné impulsy, které se mohou označit jako uklidňující stres. Všeobecně má sauna velmi prospěšné působení na tělesné orgány, systém krevního oběhu a hospodaření těla s vodou. Zvyšuje se odplavování odpadových látek jako i připravenost organismu bránit se proti infekcím. Velmi příznivým jevem je, že při pocení odejde z těla spousta škodlivých látek z kožních pórů. Pokud lijeme na horké kameny vodu (vhodnější je vždy teplá voda), vdechujeme páru, která zvlhčuje dýchací cesty a pomáhá jejich přirozenému čištění.

Dalším velkým rozdílem je teplota, na kterou oba typy saun zvýší okolní vzduch. V případě finské sauny se totiž jedná o hodnoty kolem 75°C-90°C. Je to zejména kvůli tomu, aby se vzduch ohřál na dostatečnou teplotu a mohl tak efektivně ohřívat vaše tělo až do hloubky.

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.